ארגון רבני צהר

לא מעט זוגות מאורסים חילונים שעתידים להינשא, חוששים מתהליך הנישואין מול הרבנות. למעשה, כיום יש דרך אחת להתחתן בישראל והיא דרך הרבנות (כמובן שניתן להינשא בחו"ל, או לקבל מעמד של "ידועים בציבור". אך כדי להיות נשואים בישראל, יש לעבור ברבנות).

אז מה עושים זוגות חילוניים שרוצים להינשא כדת משה וישראל? הכירו את ארגון רבני צהר.

על הארגון

ארגון רבני צהר, שהוקם בשנת 1995, הוא ארגון המונה כ 800 רבנים אורתודוקסיים. מטרת הארגון היא לתווך בין זוגות מאורסים לבין הרבנות, כך שאת תהליך הנישואים הזוגות עוברים מול צהר, והארגון דואג לטפל בכל הבירוקרטיה מול הרבנות. כך למעשה ניתן לגשר על הפערים בין הדת לבין החילונים.

מתחתנים בליווי צהר

במסגרת התהליך מול צהר, תוכלו לפתוח תיק נישואים ברבנות (כאמור, הם אלה שפותחים זאת בעבורכם, אתם רק מביאים את הטפסים הנחוצים), ולעבור את כל תהליך הנישואין בליווי אישי. כמו כן, הרבנים של צהר עורכים חופות, ואת הדרכות הכלה ניתן לעבור לצד מדריכות של הארגון.

הרבנים מחתנים לא מעט זוגות בשנה, והם פועלים לפי כללי ההלכה. עם זאת, בהחלט תוכלו לפגוש רב שיאפשר לכלה להעניק טבעת ואפילו לומר כמה מילים במעמד החופה, מה שלרוב לא ניתן לעשות כשמתחתנים בליווי של הרבנות. בדרך כלל מתקיים מפגש בין בני הזוג לבין הרב סמוך למועד החתונה, כך תוכלו לתאם ציפיות, להכיר ולתכנן את הטקס.

גם הדרכות הכלה נחשבות לקלילות יותר, ומונגשות לקהל החילוני, כך שכלה חילונית בהחלט יכולה להיות רגועה כשהיא מגיעה להדרכת כלה. ההדרכות מועברות על ידי נשים דתיות אקדמאיות, והן מתקיימת בהתנדבות מלאה. אגב, ברוב המקרים, ההדרכות מתבצעות בנוכחות החתן והכלה ביחד (רק אם תרצו), שזה ללא ספק מהלך מודרני וחדשני (כמובן למעט נושאים מסוימים ואישיים בהם רק הכלה צריכה להיות נוכחת).

חשוב לציין כי צהר מציעים לחתום על הסכם אהבה, שזה מעין הסכם קדם נישואין שנועד למנוע ויכוחים או עימותים במצב של פרידה.

ביקורות חיוביות על התהליך

זוגות רבים שהתחתנו בליווי צהר מעידים שהתהליך היה נגיש, קליל וחיובי, החל משלב פתיחת תיק הנישואין, ועד לקבלת המסמכים הרלוונטיים. "כל האנשים שפגשנו בצהר היו מקסימים וסבלניים", מספרת ליאת. "נתנו לנו הרגשה טובה לכל אורך הדרך, וקישרו אותנו למדריכת כלות ולרב שהתאימו לנו בדיוק".

 

אם אתם זוג חילוני או מסורתי שעומד להינשא, בהחלט כדאי לבדוק את האפשרות להתחתן בליווי צהר. שיהיה במזל!